زنبورهای عسل کیفیـت هوای آلمان را کنتـرل می کنند!

فرودگاه ها در آلمان از زنبورهای عسل به عنوان ردیابهای بیولوژیکی استفاده می کنند و به صورت منظم به منظور بررسی میزان آلاینده ها، عسل تولید شده توسط این حشرات را آزمایش می کنند.

آزمایش سال جاری در اوایل ماه ژوئن در فرودگاه بین المللی دوسلدورف برگزار شد و نتایج نشان داد عسل ها کاملا سالمند، به بیانی دیگر هوای منطقه کاملا پاک است در حدود 200 هزار زنبور در برنامه دوسلدورف حضور دارند و هفت فرودگاه دیگر آلمان نیز بر روی زنبورها مطالعه می کنند.

آزمایشگاهی در آلمان دو بار در سال عسل این زنبورها را مورد بررسی قرار داده و به دنبال عناصری مانند هیدروکربن ها و فلزات سنگین می گردد آخرین آزمایش ها نشان داده اند عسل این حشرات با عسل زنبورهایی که در مناطق کاملا بکر و غیر صنعتی تولید می شوند، برابری می کند.

کربن منتشر شده از هواپیماها، تاکسی و اتوبوس در کنار صنایع محلی منجر به کاهش کیفیت هوا در حوالی فرودگاه ها می شوند مقامات فرودگاه ها اعلام کرده اند تلاش برای کاهش آلاینده ها آغاز شده است اما مطالعات نشان می دهد ذرات معلق موجود در هوا همچنان مشکل ساز هستند.

بر اساس گزارش گیزمگ، زنبورها یکی از راه های ردیابی این ذرات سمی از قبیل سرب هستند زیرا عسل تولید شده از زنبورهایی که در مناطق آلوده زندگی می کنند، می تواند نشانه هایی را از آلودگی هوا و یا حتی آلودگی گیاهانی که عسل از گرده آنها تولید شده را نمایان سازند.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت