شورای جدید سینمایی

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران در آستانه روز سینما اعلام موجودیت کرد.

 به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، «سینمای ایران به عنوان مهم‌ترین دستاورد هنری جامعه‌ی ایران پس از انقلاب اسلامی، در طول نزدیک به چهار دهه، دوران پرفرازونشیبی را تجربه کرده و اینک در شرایط نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران که توسط جمعی از سینماگران ایرانی از بهار سال 1394 تشکیل شده و تاکنون جلسات متعددی برگزار کرده، با مطالعه و تحقیق پیرامون روند تحولات سینمای ایران و جهان و بررسی بحران‌های کنونی و وضعیت نگران‌کننده سینمای ملی قصد دارد با ایجاد یک فضای گفتگومحور، راهبردهایی جهت خروج سینمای ایران از بن‌بست فعلی ارائه دهد و ضمن تعامل با مراکز تصمیم‌گیری، بر ایجاد یک چشم‌انداز نوین در وظایف، مطالبات و تکالیف این هنر-صنعت با تکیه بر نقش بنیادین بخش خصوصی تأکید کند.

متأسفانه در شرایط فعلی فقدان یک افق روشن در جهت فعالیت‌های سینمایی، و تأکید دستگاه‌های تصمیم‌گیر و مدیریت‌های فرهنگی و سینمایی بر سیاست‌ها و روش‌های گذشته‌نگر و به بن‌بست رسیده، روزبه‌روز به شکاف‌های متعدد بین سینمای ایران و مخاطبان بالقوه‌اش دامن زده است.

فضای نامطمئن برای سرمایه‌گذاری در امر تولید و تضمین حقوق سینماگران، به بیکاری آحاد سینما انجامیده و تخریب ستون اصلی سینمای ملی، که همانا بخش خصوصی و سینمای جریان اصلی است، مدت‌هاست که آغاز شده است.

شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران که به عنوان نهادی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی تشکیل شده، بر آن است تا در مقاطع مختلف به ارائه بحث‌ها و نتایج کارشناسی‌ها اقدام و جلساتی را با افراد موثر در تصمیم‌سازی‌های کلان برگزار کند. در این راستا از عموم سینماگران، صاحب‌نظران و مخاطبان علاقمند به حفظ سینمای ملی ایران تقاضا دارد که این جمع را یاری داده و به غنای این تصمیم‌سازی‌ها بیفزایند.»

 اعضاءی این شورا عبارتند از: فرهاد اصلانی، بهروز افخمی، مسعود جعفری جوزانی، محمدعلی حسین‌نژاد، سیدشهاب حسینی، پوران درخشنده، سیدضیاءالدین دری، علیرضا رئیسیان، سیدجمال ساداتیان، منوچهر شاهسواری، رسول صدرعاملی، مهدی فخیم‌زاده، فرامرز قریبیان، مهدی کرم‌پور، علی معلم، مجید میرفخرایی، سیدضیاء هاشمی.

منبع: ایسنـا

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت