اولین دوره کارگاه اینترنتی هنر معاصر

اولین دوره کارگاه اینترنتی هنر معاصر

اولین دوره مستر کلاس اینترنتی هنر معاصر با مدیریت احمد نادعلیان و حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار خواهد شد.

احمد نادعلیان گفت: طی توافقنامه ای که با اداره کل هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر امضا شده است، قرار است در پنج استان کشور کارگاه های هنر محیطی با رویکرد هنرهای جدید برگزار کنیم.

نادعلیان ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی ما تصمیم گرفتیم به جای جشنواره حضوری، کارگاه مجازی هنر معاصر برگزار کنیم. برای این کارگاه هنرمندان منتخب به تبادل تصویر متن و فایل صوتی یا ویدئویی می پردازند. پس از آشنایی جمع با کارهای یکدیگر مرحله به مرحله چگونگی شکل گیری یک اثر فردی یا جمعی آموزش داده می شود.

احمد نادعلیان

وی اضافه کرد: از مهمترین دستاوردهای برپایی اینچنین کارگاهی فراگیر بودن آن است. با روش پیشین، تنها اعضای حاضر در این پروژه توانایی ارتباط با آثار یکدیگر و تبادل نظر داشتند و در نهایت نتیجه به علاقمندان و جامعه هنری اعلام می شد ولی اکنون تمامی کاربران و علاقمندان می توانند از طریق فضاهای مجازی مرتبط شاهد فرآیند تولید آثار باشند. همانطور که مقرر کردیم تمامی شرکت کنندگان در این مستر کلاس که متعاقبا اسامی آنها اعلام خواهد شد از نحوه اجرای اثر هنری شان فیلم ویدئویی منتشرخواهند کرد.

نادعلیان در پایان گفت: پیش از این شصت و یک دوره جشنواره هنرهای محیطی برگزار کرده ایم که دوره شصتم همزمان با بیست و ششمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در شهریور سال گذشته در ایلام و شصت و یکمین دوره نیز در آذرماه در شهر یزد همزمان با اولین همایش ملی شیوه های ارائه در هنرهای جدید برگزار شدند. این دوره نیز با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و با توجه به شرایط پیش آمده به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت