دسترسی به چت‌های خصوصی شما در گروه‌های واتساپ

گزارش‌هایی در فضای اینترنت منتشر شده است که نشان می‌دهد لینک دعوت به گروه در واتساپ از طریق گوگل قابل دستیابی است.

وب‌سایت Motherboard به‌تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد لینک دعوت به گروه واتساپ توسط گوگل ایندکس می‌شود و این امر لینک‌های مربوط به گروه‌های خصوصی واتساپ را نیز شامل می‌شود و به این معنی است که تمام افراد می‌توانند با جستجو و پیدا کردن لینک دعوت وارد گروه‌هایی شوند که قرار نیست آنجا باشند!

Jordan Wildon روزنامه نگار، در توییتر خود اعلام کرده است که قابلیت لینک گروه‌ واتساپ یا همان Invite to Group Link موجود در واتساپ به ربات‌های ایندکس کننده گوگل اجازه می‌دهد لینک‌ها را بررسی و آن‌ها را در فضای خارج از پیام رسان به‌اشتراک بگذارد.

در گزارش Motherboard آمده است که آن‌ها موفق شده‌اند از طریق گوگل لینک چندین گروه خصوصی از جمله گروه‌های غیراخلاقی را پیدا کنند و پس از پیوستن به گروه‌ها نیز به طور طبیعی شماره تلفن همه اعضای گروه مورد نظر به نمایش در می‌آمد!

لینک گروه‌ واتساپ قابل تغییر است اما چاره کار نیست!
مدیران گروه می‌توانند در صورت تمایل لینک گروه‌ واتساپ را تغییر دهند. با این حال این موضوع نیز الزاما لینک اصلی ورود به گروه را تغییر نمی‌دهد و تنها یک لینک جدید برای گروه می‌سازد. لازم به ذکر است واتساپ هنگام دریافت لینک گروه اطلاعیه‌ای را نمایش می‌دهد که در آن ذکر شده است لینک را تنها با افراد قابل اعتماد به اشتراک بگذارید.

Alison Bonny سخنگوی فیسبوک/واتساپ با ارسال یک ایمیل به ورج اعلام کرده است که:

هم‌چون کلیه مطالبی که در محیط‌های عمومی قابل جستجو به اشتراک گذاشته می‌شود، لینک‌های دعوت واتساپ که در فضای اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود نیز قابل جستجو است.

لینک‌های دعوت گروه تنها باید با کاربرانی به‌اشتراک گذاشته شوند که مورد اعتماد هستند و نباید در در وب‌سایت در دسترس عموم قرار بگیرند.

گوگل تاکنون اظهارنظری در این رابطه نداشته است. با این حال Danny Sullivan از بخش روابط عمومی گوگل در توییتی گفته است که موتوروهای جستجو هم‌چون گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو صفحات را از فضای باز وب دریافت می‌کنند. این چیزی است که اتفاق می‌افتد و هیچ تفاوتی با زمانی ندارد که یک وب‌سایت لینک‌ها را به صورت عمومی منتشر می‌کند.

او هم‌چنین یک لینک را از Google’s Help Center به‌اشتراک گذاشته است که مربوط به مخفی کردن محتوا از بخش جستجو است.

واتساپ در ماه‌های اخیر چندین مرتبه از نظر امنیتی با چالش مواجه شده است. مهم‌ترین این چالش‌ها مربوط به هک گوشی جف بزوس مدیرعامل آمازون بود که توسط عربستان سعودی صورت گرفته بود.

منبع: فارنت

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت