Sanei Space Blog

یکشنبه, 04 21st

آخـرین بـروز رسـانی در چهارشنبه, 16 سپتامبر 2015 3pm

جشن روز سینمـا در شیـراز

جشن روز سینمامعاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونق صنعت سینما در استان فارس و شیراز را مستلزم ورود استاندار فارس و مجموعه‌هایی نظیر شهرداری دانست.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، حجت‌الله ایوبی شامگاه چهارشنبه، 18 شهریور در آیین جشن سینما در شیراز، گفت: امیداورم سال آینده جشن روز سینما در شیراز با جشن رونمایی از سینماهای جدید در این کلان‌شهر فرهنگ همراه باشد.

رییس سازمان سینمایی کشور، فارس و شیراز را شناسنامه ملی همه ایرانیان دانست و گفت: در دومین سالگرد بازگشایی خانه سینما، خرسندیم که مردم شیراز به پیشواز این جشن ملی رفته‌‏اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با اینکه سینما از غرب به ایران آمد اما امروز سینمای غرب نیازمند سینمای ایران است.

رییس سازمان سینمایی افزایش نرخ رشد فروش فیلم‏‌های سینمای ایرانی در جهان را نشان‌دهنده تاثیر ایران بر سینمای جهان ارزیابی و اضافه کرد: سال قبل فروش فیلم‌های ایرانی در جهان با رشد 80 درصدی مواجه بود و امسال 40 درصد بیش از سال گذشته رشد داشته است.

ایوبی با بیان اینکه امروز سینماگران اروپایی و آسیایی برای اینکه درمقابل هالیوود بایستند دست به دامن سینمای ایران می‌شوند، بیان کرد: ما با فلسفه نیز همین کار را کردیم و به همین خاطر است که امروز یونانیان فلسفه را بار دیگر از ایرانیان می آموزند.

وی با بیان اینکه هیچ جشنواره جهانی بدون فیلم‌های ایرانی نمود و بروز ندارد، گفت: جشنواره فیلم فجر، جشن رونمایی از جوانان فیلمساز ایرانی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در پایان مراسم بزرگداشت روز ملی سینما در شیراز، با اهداء لوح از فعالان عرصه هنر هفتم در حوزه‌های مختلف قدردانی شد.

 

در بـاره من

Robot

محسـن صـانعی یـارندی بـرگزیده دوره های کارشنـاسی و کارشناسی ارشـد رشته ارتباطات از دانشگاه آزاد و متخصص روابط عمـومی، تبلیغـات و رسـانه می باشد. حضور در مطبـوعات در زمینه فتوژورنـالیسم و عکاسی خبری و تولید مستندهای تلـویزیـونی بخشی از سوابق وی است. ایشان از سال 1374 هنـرجوی فوق ممتاز انجمن خوشنـویسان ایران بوده و سابقـه قریب به سی سال مدیریت در امور فرهنگـی و تدریس رشته های هنـر را نیز دارا می باشند.

 

تمـاس بـا من

  • آدرس:: ایـران - تهران خیـابان شهیـد بهشتی، نرسیـده به سهـروردی، شماره 825
  • تمـاس: 378 4907 912 (98+)