۹۹ درصد دستگاه‌های اندرویدی در معرض خطر

به‌ تازگی یک نوع حمله ویژه بر روی دستگاه‌های اندرویدی کشف شده است که تنها درصد کمی از دستگاه‌های فعلی جهان در برابر آن امنیت دارند.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی wired، با توجه به محبوبیت اندروید، خطر امنیتی نیز برای این سیستم عامل بیشتر از سایر سیستم‌های عامل است و به‌تازگی هکرها توانسته‌اند تا با استفاده از یک مشکل در اندروید، حملات بسیار خطرناکی را بر روی دستگاه‌های کاربران اعمال کنند.

این حمله درحقیقت بر روی ایجاد تفاوت بین خروجی واقعی نمایشگر و چیزی که کاربر می‌بیند است و به کمک آن می‌توان کاربر را فریب داد تا بر روی دکمه‌ای کلیک کند که موجب اجرای کدهای مخرب هکرها بر روی دستگاه او خواهد شد.

این حمله که از نوع نرم‌افزار سندباکس استفاده می‌کند، روش جدید را انتخاب نکرده است ولی نوع اجرای آن به‌شدت هوشمندانه و ویژه بوده است و به همین دلیل نیز امنیت بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی به خطر افتاده است.
بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط متخصصان امنیتی، تنها کاربران سیستم عامل اندروید نسخه 8 یعنی اندروید اوریو در برابر این حمله در امان هستند و سایر کاربران در این زمینه به‌شدت در معرض خطر قرار دارند.

به‌ این‌ ترتیب می‌توان انتظار داشت که به‌زودی شاهد عرضه یک وصله امنیتی ویژه برای این سیستم عامل باشیم که کاربران اندرویدهای قدیمی‌تر را نیز در برابر این حملات در امان نگاه می‌دارد.

توصیه می‌شود در صورت دریافت چنین وصله‌ای بر روی تلفن همراه خود، به‌سرعت آن را نصب کنید تا بتوانید با امنیت کامل از این ‌دستگاه‌های هوشمند همراه استفاده کنید.

منبع: سایت ایتنا

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت