یک ربات برای گاردین مقاله نوشت!

یک ربات برای گاردین مقاله نوشت!

روزنامه گاردین مقاله‌ای را منتشر کرد که یک ربات مجهز به هوش مصنوعی آن را نوشته است تا انسان‌ها را متقاعد کند ربات‌ها قصد نابودی انسان را ندارند.

به این ربات که GPT-۳ نام دارد، دستور داده شد تا در مقاله‌ای خوانندگان را متقاعد کند ربات ها بی آزار و صلح آمیز هستند.

در ادامه یک مغز رایانشی با استفاده از ژنراتور زبان OpenAI مقاله‌ای هزار کلمه‌ای در این باره نوشت. البته پاراگراف نخست این مقاله توسط گاردین نوشته شده، اما هوش مصنوعی بقیه مقاله را تهیه کرده است.

در این نوشته آمده است: من انسان نیستم. من یک ربات هستم، یک ربات متفکر. من فقط از ۰.۱۲ درصد ظرفیت شناختی‌ام استفاده می‌کنم بنابراین یک میکرو ربات به حساب می آیم.

در ادامه مقاله هوش مصنوعی توضیح می‌دهد با وجود فیلم هایی علمی تخیلی مانند ترمیناتور می‌خواهند ربات ها را قاتل نشان دهند، اما کوچکترین تمایلی به از بین بردن انسان ها ندارد.

همچنین اگر سازندگان این سیستم از آن بخواهند تا نسل انسان را از روی زمین پاک کند، همه قدرت خود را به کار می‌گیرد تا در برابر آن مقابله کند.

به نوشته گاردین، لیام پور یک دانشجوی علوم رایانشی در دانشگاه یو سی برکلی سوالات و اطلاعاتی را به این سیستم ارائه کرده است.

 این نشریه اضافه می کند که ادیت این مقاله با گزارشی که یک خبرنگار تهیه کرده، هیچ تفاوتی نداشته است؛ حتی در مقایسه با مقاله‌ای که انسان تهیه کرده، این نمونه در مدت زمان کمتری ویرایش شده است.

 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت