نسخه دسکتاپ مسنجر فیس‌بوک برای ویندوز و مک

پس از سال‌ها انتظار فیس‌بوک سرانجام نسخه دسکتاپ مسنجر خود را برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک عرضه کرد.

فیس‌بوک در عرضه قابلیت‌هایی که کاربران نیاز دارند بسیار کند عمل می‌کند. کافی است در این زمینه نگاهی به قابلیت‌های واتس‌اپ در برابر تلگرام بیاندازیم.

اینستاگرام هم با اوج محبوبیت هنوز یک اپلیکیشن مخصوص آی‌پد یا تبلت‌های اندرویدی ندارد و اپلیکیشن ویندوزی آن هم بسیار قدیمی و تقریباً غیرقابل استفاده است. به‌ هر حال این شرکت سرانجام نسخه دسکتاپ مسنجر خود را برای مک و ویندوز عرضه کرده است.

با این اپلیکیشن که از طریق مایکروسافت استور و اپ استور مک قابل دسترس است، می‌توانید با دوستان خود گفتگو کرده و درست مثل نسخه موبایلی و تحت وب تماس ویدئویی هم برقرار کنید. خوشبختانه حالت تاریک یا Dark Mode نیز وجود دارد که به‌تازگی به نسخه جدید تحت وب فیس‌بوک اضافه شده بود.

چهار سال پیش شایعاتی از کار کردن فیس‌بوک روی نسخه دسکتاپ مسنجر شنیده می‌شد. این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۷ یک نسخه دسکتاپ برای اپلیکیشن Workplace خود برای محیط کار منتشر کرد اما مسنجر برای دسکتاپ در کنفرانس F8 2019 سال گذشته معرفی شد.

به این ترتیب فیس‌بوک به رقیبی برای اپلیکیشن فوق محبوب Zoom تبدیل خواهد شد که برای تما‌های تصویری و ویدئو کنفرانس کاربران زیادی دارد. Zoom البته اخیراً با مشکلات امنیتی و حریم شخصی متعددی مواجه شده و همین موضوع راه را برای فیس‌بوک هموار کرده است.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و از آن‌جا که بیشتر کاربران این روزها در خانه می‌مانند حضور یک اپلیکیشن تماس ویدئویی خوب بسیار ضروری به نظر می‌رسد. به این ترتیب می‌توانید با خانواده خود از راه دور در تماس باشید. از این پس علاوه بر اپلیکیشن‌هایی مانند اسکایپ، زوم، واتس‌اپ و Google Duo نسخه دسکتاپ مسنجر فیس‌بوک نیز در اختیارتان خواهد بود.

منبع: فارنت

 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت