Sanei Space Blog

یکشنبه, 04 21st

آخـرین بـروز رسـانی در چهارشنبه, 16 سپتامبر 2015 3pm

ابتلای بیش از یک میلیـون ایرانی به آلزایمـر در سه دهه آینده

برچسب ها آلزایمر, دانشگاه

آلـزایمرمدیرعامل انجمن آلزایمر ایران از ابتلای بیش از یک میلیون نفر از جمعیت سالمندان کشور به آلزایمر در سه دهه آینده خبر داد و گفت: متاسفانه وعده سال گذشته وزیر بهداشت در مورد ایجاد مرکز تحقیقاتی آلزایمر در یکی از دانشگاهها هنوز در حد حرف باقی مانده است.


معصومه صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر از ابتلای 300 تا 400 هزار نفر از جمعیت کشور به بیماری آلزایمر خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 36 میلیون نفر در جهان به آلزایمر مبتلا هستند که پیش بینی می شود تا سال 2050 این تعداد به 115 میلیون نفر برسد.

بررسیها نشان می دهد هر 7 ثانیه یک نفر در جهان به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شود که این وضعیت در ایران هر 10 دقیقه یک نفر است.

صالحی با اشاره به روند رو به رشد جمعیت سالمند کشور در سالهای آینده گفت: در سه دهه آینده بیش از یک میلیون نفر از جمعیت سالمند کشور مبتلا به آلزایمر می شوند.

جمهوری اسلامی ایران 70 میلیون نفر جمعیت دارد که 6 درصد این جمعیت را افراد سالمند تشکیل می دهند.

صالحی با اشاره به پیام سال گذشته وزیر بهداشت در روز جهانی آلزایمر که عنوان داشته بود یک مرکز تحقیقات آلزایمر و دمانس در یکی از دانشگاههای کشور راه اندازی می شود، افزود: متاسفانه تا کنون این وعده محقق نشده و هر آنچه گفته شده فقط بر روی کاغذ بوده است.

وی با بیان اینکه آلزایمر جزو بیماریهای تحت حمایت وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: متاسفانه این انجمن یک ریال بودجه هم از این وزارتخانه دریافت نکرده است.

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران در عین حال از روند حمایتی سازمان بهزیستی اظهار رضایت کرد و افزود: با راه اندازی مرکز تحقیقاتی آلزایمر و دمانس در کشور، بیماران مبتلا به آلزایمر تحت پوشش قرار می گیرند و حمایت می شوند.

 

در بـاره من

Robot

محسـن صـانعی یـارندی بـرگزیده دوره های کارشنـاسی و کارشناسی ارشـد رشته ارتباطات از دانشگاه آزاد و متخصص روابط عمـومی، تبلیغـات و رسـانه می باشد. حضور در مطبـوعات در زمینه فتوژورنـالیسم و عکاسی خبری و تولید مستندهای تلـویزیـونی بخشی از سوابق وی است. ایشان از سال 1374 هنـرجوی فوق ممتاز انجمن خوشنـویسان ایران بوده و سابقـه قریب به سی سال مدیریت در امور فرهنگـی و تدریس رشته های هنـر را نیز دارا می باشند.

 

تمـاس بـا من

  • آدرس:: ایـران - تهران خیـابان شهیـد بهشتی، نرسیـده به سهـروردی، شماره 825
  • تمـاس: 378 4907 912 (98+)